cak logo

Advokátní stáž ve Francii

Česká advokátní komora ve spolupráci s Pařížskou advokátní komorou (l´Ordre des Avocats de Paris) organizuje každoročně mezinárodní stáž pro mladé zahraniční advokáty/advokátky, kteří mluví francouzsky a mají zájem o získání praktických zkušeností s francouzským právním systémem.

 

Stáž je dvouměsíční a probíhá zpravidla v říjnu a listopadu. Stáž je rozdělena do dvou částí – studijní a pracovní. Studijní část  probíhá  l´Ecole de Formation du Barreau v Paříži, kde se budou konat semináře zaměřené zejména na systém francouzské advokacie, advokátní etická pravidla a francouzské soudní řízení. V listopadu pak následuje praktická část stáže, kterou stážisté absolvují v pařížských advokátních kancelářích.

 

Požadavky na uchazeče o stáž: Tato stáž je určena advokátům/advokátkám do 40 let věku. Vyžaduje se výborná znalost francouzského jazyka, včetně znalosti francouzské právní terminologie. Advokát/ka musí být pojištěn/a.

 

Financování stáže: Studijní a praktická část stáže je kompletně hrazena Pařížskou advokátní komorou. Náklady cesty do Francie a zpět, stejně jako náklady na ubytování a stravu ponese účastník.

 

Pro termíny a informace o výběrovém řízení sledujte: Aktuality z mezinárodního prostředí na této stránce nebo LinkedIn ČAK

 

Zprávy advokátů ze stáží z minulých let si můžete přečíst níže: