Nepřehlédněte!


GDPR    
pro advokáty a AK    
ZDE    

  • FOO
  • FOO
  • FOO

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Řízení o možném pozastavení výkonu advokacie – kauza Dopravní podnik hl. m. Prahy

Vydáno dne: 11.06.2018

Představenstvo České advokátní komory (ČAK) dne 11. 6. 2018 projednalo možnost pozastavení výkonu advokacie advokátům Mgr. Karolíně Babákové, Mgr. Bc. Davidu Michalovi a Mgr. Marku Stubleymu, v souvislosti s jejich trestním stíháním ve věci poskytování právních služeb Dopravnímu podniku hl. m. Prahy. a dále možnost pozastavení výkonu advokacie doc. JUDr. Aleši Rozehnalovi v souvislosti s jeho trestním stíháním navazujícím na jeho zastupování rakouské společnosti.

Předseda ČAK JUDr. Vladimír Jirousek podal podnět k zahájení kárného řízení se soudcem v kauze česko-íránského podnikatele S. A. Zadeha

Vydáno dne: 01.06.2018

Česká advokátní komora podala ministru spravedlnosti Robertu Pelikánovi prostřednictvím svého předsedy JUDr. Vladimíra Jirouska podnět k zahájení kárného řízení se soudcem Městského soudu v Brně Mgr. Michalem Kabelíkem.

Boj o zachování mlčenlivosti zatím skončil

Vydáno dne: 28.05.2018

Dobojováno, zatím! Je to na hranici snesitelnosti, ale jde alespoň o malé vítězství pro advokacii. Tak by se dal stručně charakterizovat a shrnout výsledek hlasování v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, které přehlasovalo Senát a stvrdilo vládní novelu daňového řádu. Pro její přijetí dnes hlasovalo 123 poslanců z klubů ANO, Pirátů, SPD a KSČM. Proti přijetí hlasovali poslanci ODS, KDU-ČSL, TOP 09, STAN i část sociálních demokratů. Do budoucna si však nedělejme iluzi, že nepřijdou ataky další…

Upozornění

Vydáno dne: 24.04.2018

Oslavme stoleté výročí!

Vydáno dne: 20.04.2018

Nový zdroj mezinárodních informací

Vydáno dne: 06.04.2018

Máte zájem o mezinárodní aktivity, vzdělávací akce a stáže, které ČAK pořádá, ať už v zahraničí nebo na domácí půdě? Chcete mít veškeré informace k dispozici přehledně a pohodlně na jednom místě?

Pirátský návrh prolamující advokátní mlčenlivost ve sněmovně neprošel!

Vydáno dne: 21.03.2018

Poslanci dne 21. března 2018 po bouřlivé debatě při třetím čtení novely daňového řádu neschválili pozměňovací návrh poslance Pirátů Jakuba Michálka, podle něhož by advokáti museli prozradit českým daňovým orgánům jména svých klientů podezřelých z daňových úniků přesahujících 500 tisíc korun.

Dopis předsedy ČAK poslancům: Odhlasujete protiústavní zásah do zákonem stanovené advokátní mlčenlivosti

Vydáno dne: 19.03.2018

Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, pokud se na Vás touto cestou obracíme, vězte, že tak činíme výjimečně a pouze z důvodu hrubého znepokojení, vyvolaného doporučením rozpočtového výboru imputovat v rámci transpozice směrnice EU DAC5 do daňového řádu takové rozšíření pravomocí finanční správy, jež by znamenalo protiústavní zásah do zákonem stanovené advokátní mlčenlivosti.

Sekce ADR při ČAK apeluje na vrácení institutu „prvního setkání s mediátorem“ do věcného záměru civilního řádu soudního!

Vydáno dne: 07.03.2018

Navrhovaný věcný záměr ve svém díle 3 - Klid řízení zcela vypouští možnost, aby soud nařídil stranám tzv. první setkání s mediátorem, a to údajně kvůli tomu, že je narušen princip dobrovolnosti mediace. Samotná mediace však nemá s nařízením prvního setkání s mediátorem nic společného!

Přejít na hlavní stránku Zobrazit desktop verzi