Nepřehlédněte!


BEZPLATNÉ PRÁVNÍ
PORADENSTVÍ
ZDE    

  • FOO
  • FOO
  • FOO

AKTUÁLNÍ INFORMACE

OMEZENÍ ÚŘEDNÍCH HODIN ČAK TRVÁ

Vydáno dne: 16.02.2021

S ohledem na aktuální epidemickou situaci zůstávají na České advokátní komoře
úřední hodiny pro veřejnost v rámci veřejné správy
na úseku advokacie v omezeném rozsahu:


Praha
pondělí: 8.00 až 11.00 a 14.00 až 16.00
středa: 8.00 až 11.00 a 14.00 až 16.00

 

Brno
pondělí: 8.00 až 11.00 a 13.00 až 15.00
středa: 8.00 až 11.00 a 13.00 až 15.00

Odešel JUDr. Jaroslav Liška

Vydáno dne: 16.02.2021

Ve věku 74 let zemřel dlouholetý člen Kontrolní rady ČAK JUDr. Jaroslav Liška.
Česká advokátní komora vyjadřuje hlubokou soustrast všem pozůstalým. Čest jeho památce! 

Odešel JUDr. Miroslav Nypl, CSc.

Vydáno dne: 08.02.2021

Ve věku 86 let zemřel JUDr. Miroslav Nypl, CSc., expředseda Krajského soudu v Hradci Králové. Česká advokátní komora vyjadřuje upřimnou soustrast všem pozůstalým. Čest jeho památce!

 

Společnost Blažek Praha dodává taláry bez omezení

Vydáno dne: 28.01.2021

Koncem loňského roku vyvolala zpráva o tom, že oděvní společnost Blažek Praha a. s. na sebe podala návrh na insolvenci, řadu dotazů advokátů, kteří vyjádřili zejména obavy, jak  budou zajištěny objednávky talárů, které pro ně společnost léta šije. Česká advokátní komora (ČAK) ihned zahájila se zástupci společnosti Blažek Praha a. s. aktivní jednání a situaci bedlivě monitoruje.

Upozornění: Účtárna a pokladna ČAK dočasně uzavřeny

Vydáno dne: 27.01.2021

Vedení ČAK upozorňuje advokátní veřejnost, že z důvodu výskytu nemoci COVID 19 u některých pracovnic a nutné karantény dalších, jsou až do odvolání uzavřeny účtárna a pokladna ČAK.
Bezhotovostní platební styk není omezen.
Za případné komplikace s tímto stavem se omlouváme. Přes přísně dodržovaná hygienická a organizační opatření není dnes v silách žádné instituce takové situaci zcela zabránit.

Děkujeme za pochopení.

ČAK se ohrazuje proti informacím otištěným v Hospodářských novinách

Vydáno dne: 20.01.2021

Redaktor Hospodářských novin a zpravodajského serveru www.ihned.cz Marek Pokorný oslovil minulý týden vedení České advokátní komory s několika otázkami týkajícími se nadcházejícího sněmu a hospodaření Komory. Odpovědi dle přesných a doložitelných údajů mu ČAK poskytla, přesto je novinář v hrubém rozporu se skutečností v článku publikovaném dne 20. ledna 2021 pod titulkem: „V advokátní komoře se chystá vzpoura mladých. Buďte aktivnější, žádají své kolegy“ nepoužil a ve svém článku sděluje informace nepravdivé a pouze takové, které se objevily v jeho otázkách, jež ale byly v zaslaných odpovědích ČAK uvedeny na pravou míru. Za těchto okolností nezbývá vedení ČAK než zveřejnit prostřednictvím Advokátního deníku jak znění položených otázek, tak znění celých odpovědí.

 

ČAK se ohrazuje proti informacím otištěným v Hospodářských novinách

Věznice Jiřice obnovila službu Skype-obhajoby

Vydáno dne: 14.01.2021

Ředitel Věznice Jiřice, Vrchni rada plk. Mgr. Petr Suk, informuje prostřednictvím České advokátní komory, že jeho věznice v plném rozsahu obnovila službu Skype-obhajoby, čili spojení advokáta s jeho klientem prostřednictvím platformy Skype.

 

Odešel JUDr. Zdeněk Řípa

Vydáno dne: 13.01.2021

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že advokátní obec navždy opustil JUDr. Zdeněk Řípa.
ČAK o tom informovala jeho dcera, JUDr. Veronika Faltysová.

Upřimnou soustrast všem pozůstalým.

 

Stanovisko ČAK k unijním návrhům v oblasti AML

Vydáno dne: 29.12.2020

Akční plán pro komplexní unijní politiku o předcházení praní špinavých peněz a financování terorismu, který je v průběhu roku připravován a diskutován napříč orgány Evropské unie, má řadu úskalí. Ve svém stanovisku na ně upozorňuje vedení ČAK.  

>>> Projekt Skype obhajoby

Vydáno dne: 22.12.2020

Tisícovka skype rozhovorů mezi advokáty a jejich klienty. To je prozatimní sumarizace projektu Skype obhajoby, který zahájila Vězeňská služba společně s Českou advokátní komorou 16. dubna 2020. Projekt umožňuje všem advokátům komunikovat s jejich vězněnými klienty vzdáleně, nyní i z koluzní vazby a také za přítomnosti tlumočníka. Podle nejnovějšího sdělení obhájci mohou pořádat video návštěvy podle běžných pravidel, advokáti (tedy v netrestních věcech) se souhlasem orgánu činného v trestním řízení. 

Délka jednoho videohovoru se umožní v rozsahu až na 2 hodiny (dle obsazenosti příslušné místnosti) v časovém rozmezí od 7:00 do 15:00 hod. (o realizaci videohovoru delším než 2 hodiny a realizaci mimo stanovené časové rozmezí rozhoduje ředitel věznice na základě předchozí žádosti obhájce/advokáta).

Výzva předsedy ÚOHS

Vydáno dne: 21.12.2020

Advokáti mohou požádat o příspěvek či půjčku ze sociálního fondu

Vydáno dne: 16.12.2020

Stavovský předpis, konkrétně usnesení Sněmu č.5/1999 Věstníku, o sociálním fondu České advokátní komory (ČAK) obecně umožňuje poskytovat příspěvky a půjčky ze sociálního fondu ČAK mj. na překlenutí finanční tísně či finančních obtíží. Během jarního nouzového stavu schválilo představenstvo ČAK zásady pro operativní řešení žádostí advokátek/advokátů, advokátních koncipientek/advokátních koncipientů o příspěvek či půjčku k překlenutí nepříznivé finanční situace, v níž se nezaviněně ocitnou v důsledku nouzového stavu a navazujících krizových a mimořádných opatření.

Přejít na hlavní stránku Zobrazit desktop verzi