Nepřehlédněte!


BEZPLATNÉ PRÁVNÍ
PORADENSTVÍ
ZDE    

  • FOO
  • FOO
  • FOO

Zúčastněte se webináře Kalifornské asociace advokátů ZDARMA

18. srpna 2020 ve 20:00, platforma Zoom

Mezinárodní sekce Kalifornské asociace advokátů Vás zve na bezplatný webinář na téma:

Označení soudců a advokátů za hrozbu národní bezpečnosti: Sankce USA proti Mezinárodnímu trestnímu soudu (ICC)

Kdy: 18. srpna 2020 ve 20:00 – 21:00 hod SEČ (11:00 am – 12:00 am Pacific Time)

Kde: přes platformu Zoom

Registrace zde:ttps://zoom.us/meeting/register/tJwtdemprzgrHN3L7gpNSu1nA2sGIoWpH0nz

Prezident Trump podepsal exekutivní nařízení 13928, které stanoví, že jakékoli vyšetřování vojenských operací USA v Afghánistánu Mezinárodním trestním soudem (ICC) představuje hrozbu národní bezpečnosti Spojených států. Tento příkaz opravňuje Ministerstvo financí Spojených států ukládat finanční sankce a cestovní omezení advokátům, soudcům a dalším zaměstnancům Soudu. Tyto sankce, které mohou být uloženy Mezinárodnímu trestnímu soudu (ICC) a potenciálnědalším stranám napomáhajícím Soudu v jeho práci, jsou shodné s těmi, které se ukládají nepřátelským národům, zahraničním teroristickým sítím a mezinárodním pašerákům drog.
Exekutivní nařízení vyvolává závažné pochybnosti ohledně využívání pravomoci prezidenta vyhlásit národní stav nouze, pravomocí Mezinárodního trestního soudu a hrozeb, pokud jde o nezávislost justice vmezinárodním kontextu. Tento webinář poskytne právní základ pro výše zmíněné sankce, informace ohledně vyšetřování ICC, jež vyvolalo bezprecedentní jednání Spojených států a důsledky tohoto chování pro ICC a jeho zaměstnance.

Více informací naleznete zde: https://calawyers.org/event/webinar-designating-judges-and-lawyers-as-threats-to-national-security-u-s-sanctions-against-the-international-criminal-court/

Přejít na hlavní stránku Zobrazit desktop verzi