Nepřehlédněte!


BEZPLATNÉ PRÁVNÍ
PORADENSTVÍ
ZDE    

  • FOO
  • FOO
  • FOO

Čeští advokáti vyhrávají nejen ve sporech, ale i ve sportech

11.7.2019, advokatnidenik.cz, Dagmar Koutská

V Pařížské advokátní komoře právě skončilo vyhlášení oficiálních výsledků 1. mezinárodních advokátních sportovních her a česká výprava hned v jejich premiéře významně zabodovala! Do středečních pozdních večerních hodin na pařížských sportovištích bojovali naši advokáti o medaile, a nakonec velmi úspěšně! Z Paříže si totiž odvážejí hned pět zlatých, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. V konečném součtu je česká výprava druhou nejlepší, stříbrnou medaili za ni převzala zástupkyně ČAK Eva Indruchová. Prim drží domácí Francie, na třetím místě se v počtu medailí umístilo Mongolsko.

„Nikdo mi nevěřil, že to bude stát za to, naopak já jsem vám věřil, že bude nejedno zlato! Z vašeho vystoupení je zřejmé, že Praha a Paříž jsou dva pupky světa“, vzkázal do Francie úspěšným advokátním sportovcům jejich předseda Vladimír Jirousek.
Nejúspěšnější českou disciplínou byl tenis, kde čeští advokáti vyhráli, co se dalo. Zlato si odváží Terezie Vondrášková (na snímku) v kategorii žen, další dvě zlata vybojovali Ondřej Skalka v kategorii nad 40 let (na snímku uprostřed ) a Petr Novotný v kategorii do 40 (vlevo). K tomu přidal ještě jedno stříbro z kategorie do 40 let Petr Timura. (na snímku vpravo)
Další zlato si odváží Martin Vojta (na snímku s medailí vlevo) z badmintonového turnaje a tým volejbalistek a volejbalistů pod vedením kapitána Patra Sedlatého ve složení Kristýna Opolzerová, Helena Skalská, Barbora Stará, Tomáš Beneš a Jan Kalina.
Jen o krůček před zlatem pak skončili basketbalisté. Kapitán Radek Jilg měl na palubovce k dispozici pětici hráčů – Martina Koubka, Jaroslava Lišku, Jiřího Ondrouška, Václava Stoklasu a Miroslava Šmejdíře.
Nezklamal ani fotbalový tým, který z opravdu tvrdé konkurence dokázal „vytěžit“ bronz, z něhož se radovali kapitán Vojtěch Dolina a spoluhráči Jan Andrášek, Štěpán Dražka, Jiří Drobeček, Jakub Klobáska, Ivan Kolobov, David Obenrauch a Marek Pšenko.
Všechny síly nechal v bazénu také náš jediný reprezentant v plavání Petr Šáda, stejně jako trojice hráčů pétanque, která proti zkušeným domácím i více trénovaným ostatním soupeřům měla jen teoretické šance na umístění na „bedně“, byť i nad ostřílenějšími soupeři chvílemi vedla.
Sečteno a podtrženo, celkové druhé místo by českému advokátnímu týmu mohli závidět i čeští olympionici. Ostatně do kolébky olympijských her se příště přestěhují i hry advokátní. Druhý ročník mezinárodního sportovních her se totiž uskuteční v Aténách v roce 2021. A česká výprava již obdržela pozvání.
Olympijské heslo „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“, dostalo v Paříži ještě další rozměr – seznámit se, vyměnit si zkušenosti, oprášit jazykové znalosti, pobavit se… To vše advokátní hry splnily a možná ještě něco navíc. Závěrečný večer Gala de Box už udělá jen definitivní tečku za vydařenou akcí, která položila základ nové tradice. Advokátky, advokáti, díky za reprezentaci a šťastnou cestu zpět!
(dak)
Foto: Eva Indruchová, Veronika Slováčková

 

Přejít na hlavní stránku Zobrazit desktop verzi